główna zawartość strony
Informacja dot. dodatku elektrycznego
Dodatek elektryczny a CEEB
Niezbędnym i podstawowym warunkiem otrzymania dodatku jest zgłoszenie albo wpis pompy ciepła, bojlera do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB). Z danych z CEEB musi wynikać, że główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną.
UWAGA!
Pod uwagę brane są zgłoszenia albo wpisy w CEEB do dnia 11 sierpnia 2022 r.
Osoby, które zainwestowały w fotowoltaikę nie otrzymają dodatku elektrycznego.
Wynika to z art. 27 ust. 2 ustawy o dodatku elektrycznym tj. „W przypadku gdy gospodarstwo domowe zamieszkuje pod adresem zamieszkania, w którym jest wykorzystywana energia elektryczna pochodząca z mikroinstalacji, w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii, która jest rozliczana zgodnie z zasadami określonymi w art. 4 tej ustawy, dodatek elektryczny nie przysługuje”.
Wysokość dodatku elektrycznego
Dodatek elektryczny to 1000 zł. w przypadku zużycia prądu w 2021 r. na poziomie do 5 MWh.
Podwyższony dodatek elektryczny wynosi 1500 zł. , tylko w przypadku gdy zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w tym samym miejscu zamieszkania w 2021 r. wyniosło więcej niż 5 MWh.
Termin wypłaty dodatku elektrycznego
Wypłata dodatku elektrycznego nastąpi w terminie do 31 marca 2023 r.
Dodatek elektryczny a inne dodatki
Nie można otrzymać dodatku elektrycznego, w przypadku gdy został już przyznany dodatek węglowy, dodatek do pelletu, oleju, gazu LPG i drewna.
Poprawnie uzupełniony i kompletny wniosek składa się od 1 grudnia 2022 r. do dnia 1 lutego 2023 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krośniewicach ul. Poznańska 15, 99-340 Krośniewice. Wszystkie wnioski złożone po terminie organ pozostawi bez rozpoznania.